Президентські вибори 2004

Спроба узагальнити методи викриття і дослідження неоднорідностей у даних голосування при проведенні третього туру виборів Президента України в 2004 році

Перевірка результатів голосування на відповідність закону Бенфорда

Закон “Першої значущої цифри”, або закон Бенфорда, знайшов широке застосування при дослiдженнi фальсифiкацiй найрiзноманiтнiших даних — вiд фiнансової звiтностi до геохiмiчних i геохронологiчних дослiджень. Застосування закону Бенфорда для викриття фальсифiкацiй результатiв виборчого процесу докладно описане в статтi У.Мебейна та К.Калiнiна… (READ MORE)

Експрес-перевірка загальних тенденцій в результатах голосування

Для “експрес-перевiрки” загальної тенденцiї (тренду) в даних результатів голосування я використав регресійний аналіз. У першу чергу мене цiкавило спiввiдношення мiж явкою виборцiв та кiлькiстю голосiв за кандидатiв. Власне цей показник (залежність “підтримка/явка”) дуже часто використовується для викриття махiнацiй, пов’язаних iз… (READ MORE)

Взаємозалежності та неоднорідності в результатах президентських виборів

Для відображення взаємозалежностей показників і виокремлення “цікавих” ділянок на графіках я використав діаграми розсіювання. Дуже цікаво подивитись – скільки окремих трендів можна виділити в результатах голосування. Для аналізу взято результати голосування в третьому турі президентських виборів 2004 року, опубліковані на… (READ MORE)